top of page

שותפות קהילתית - חברות המתגייסות למען SOS כפרי ילדים

אנא השאירו לנו פרטים בטופס הבא 

ונחזור אליכם בהקדם בהצעה

לשיתוף פעולה

Thanks! Message sent.

אנו פונים אליכם בשם האגודה הישראלית לכפרי ילדים SOS, מלכ"ר המטפל בילדים ונוער בסיכון.

 

במסגרת פעילותנו, אנו מנהלים שני כפרי ילדים, בהם חיים 160 ילדים, ו-10 מועדוניות יום במגזר הבדואי בצפון הארץ ובדרומה, בהם כ 150 ילדים סה"כ.  

 

בימים אלה אנו פותחים 14 דירות מעבר לצעירים בני 18 – 25 חסרי עורף משפחתי בפריסה ארצית.

 

הצעירים והצעירות שלנו צריכים אותכם !

 

אנחנו נותנים את הבסיס האיתן – אתם תסייעו להם להגשים חלומות

 

בואו לסייע לילדים ולילדות שלנו לעוף 🦋

 

בואו להיות ההבדל בין צעיר/ה מתפקד/ת לצעיר/ה שמגשימ/ה את עצמו/ה

שיתופי פעולה מוצלחים מובילים לתוצאות מדהימות - תודה רבה לתומכים

כפרי הילדים שלנו, הממוקמים בערד ובמגדל העמק, בנויים מ-10 משפחתונים כל אחד. בכל משפחתון ישנה אם בית המגדלת כ-8 ילדים ובני נוער בגילאי 8-18. המשפחתון מתפקד כיחידה אוטונומית ואם הבית היא האחראית לטיפול בכל היבטי החיים של הילדים; תזונה, חינוך, משמעת, סדר וניקיון ועוד. בפועל, החיים במשפחתון מתנהלים כמו משפחה לכל דבר ועניין. האם והילדים קשורים מאוד זה לזה ולכל משפחתון יש את האופי, סגנון החיים, העיצוב וההוואי הייחודיים לו. מעבר לאם הבית, כל משפחתון מלווה ע"י דודה (מחליפה לאם בית) ומתנדב צעיר בשנת שירות ונהנה מסיוע של צוות מקצועי מיומן בתחומי החינוך, הטיפול והרווחה.

מרכיב מרכזי בשיטת העבודה שלנו הוא ההשתלבות בחיי הקהילה בה ממוקם הכפר. ההתערות בקהילה נעשית מרגע ההגעה של ילדים חדשים לכפר. הילדים לומדים בבתי הספר ברחבי העיר ומשתלבים במערך החוגים המקומי על פי יכולות והעדפות אישיות. בנוסף, הם נהנים ממערך מקיף של חוגים, טיפולים רגשיים ושיעורי עזר בתוך המסגרת התומכת של הכפר.

הילדים מגיעים לכפר בהתערבות מחלקת הרווחה במקום מגוריהם, או בצו בית משפט, לאחר שהוגדרו כנמצאים במצבי סיכון. הם מגיעים אלינו אחרי שנים של התעללות, הזנחה, נשירה או אי הגעה למוסדות חינוך, העדר אבחון של לקויות למידה ובעיקר, עם צלקות רגשיות רבות, דימוי עצמי נמוך וחסר יכולת לראות את העתיד.

בהגיעם אלינו, מותאמת להם תכנית טיפול אישית, המתייחסת למכלול הצרכים שלהם: צמצום פערים לימודיים, אבחון לקויות למידה, טיפולים רגשיים והתפתחותיים ועוד.

הניסיון מראה פעם אחרי פעם כי תכנית הטיפול עוזרת לילדים לגלות עולם חדש, ללמוד לבטוח במבוגרים וילדים חדשים ולפתח כישורי חיים רבים המשפרים את איכות חייהם באופן משמעותי ביותר.

כפרי הילדים

לארח שקראתם את הקווים המנחים במודל הכפר, חשוב להדגיש את הטיפול המשפחתי ארוך הטווח של כפר הילדים SOS המבוסס על ארבעה עקרונות יסוד: האם, אחים ואחיות, הבית והכפר

קרא עוד

קווים מנחים במודל כפר SOS - בואו לקרוא את 10 הסעיפים להם אנחנו מחוייבים בתור אירגון לטובת כל ילד/ה

קרא עוד

בואו לראות את פרויקט השיפוצים בכפרים

לאחרונה, לאחר סיוע רב של קרנות, משרד הרווח ואנשים פרטיים טובים, הצלחנו לשפץ את כל הבתים עבור הילדים בכפרים ואם הבית שיוכלו לחיות בצורה טובה, עם תנאים טובים יותר.

קרא עוד

מה חדש בכפרי ילדים?

חדשות מרגשות מתוך חיי היום-יום של הילדים בכפרים שלנו. ידיעות על שיתופי פעולה בין ארגונים שונים. דיווח על קבלת תרומות למען ילדי הכפרים מחברות וארגונים. ועוד מגוון רחב של ידיעות וחדשות.

"חדשות ועדכונים שוטפים מהכפר"
SOS כפרי ילדים
bottom of page