top of page
Untitled-43.jpg
לוגו.png
55038_JPG.jpg

שותפים יקרים שלנו!

גאים ונרגשים לעדכן שלפני כמה ימים מרכז החרום נפתח באופן רשמי!

הצורך למרכז חרום חדש הוא אדיר, לצערנו בתקופת הקורונה הוצאות החרום התעצמו ובימים אלה כל מרכזי החרום בארץ מלאים. המרכז שלנו יתן מענה טיפולי מותאם לטיפול בילדים במצבי משבר וטראומה קשים ביותר מגילאי 3 עד 14. מטרת המרכז הוא קודם כל לספק הגנה, לאחר מכן גם לעשות תהליך טיפולי ואבחוני לילדים של המרכז ולאחר מכן למצוא מסגרת ארוכת טווח שמתאימה לילדים. המרכז יעובד עם הורי הילדים באופן אינטנסיבי ביותר על מנת לעשות הכל לשקם את התא המשפחתי ובמידת האפשר להחזיר את הילדים לחיק משפחותיהם, או לפחות לנסות לבנות קשר מיטיב בין הורי הילדים לילדיהם על מנת שימשיכו ללוותם למסגרת הבאה.

 

העבודה שלנו הייתה רבה על מנת להספיק בזמן כה קצר להערך לפתיחת מרכז חרום- מרגע ההודעה על זכייתנו במכרז נתנו לנו סך הכל שלושה חודשים להערך לפתיחה. בתקופה הזאת התחלנו בגיוס תקציב, גיוס צוות, בשיפוץ המבנה הקיים, במציאות מבנה זמני ובקידום הבנייה החדשה במהירות הרבה ביותר.

 

  •  לטובת המרכז חרום הוקצה מבנה קיים של כ 350 מ"ר אשר שופץ והותאם לצרכי המרכז. המבנה הקיים מכיל בתוכו שני חלקים, האחד עבור הילדים והשני עבור הצוות והורי הילדים. החלק של הילדים כולל- חמישה חדרי ילדים שבכל חדר ילונו שלושה ילדים, סלון רחב ידיים, שולחן אוכל ענק ומטבח ובנוסף בקרוב נכשיר חדר שישמש חדר הרגעות. החלק של הצוות יכיל- חדר צוות, חדר מנהלת, חלל מזכירות והמתנה, חדר ישיבות וחדר ביקורי הורים. הצבנו באופן זמני קראוון שיכיל חדרי טיפול וחדרי צוות.

 

  • מבחינת הבנייה אנחנו עושים הכל על מנת לקדם זאת כמה שיותר מהר. המטרה שלנו היא לסיים את הבנייה סביב ספטמבר אוקטובר השנה. לוח זמנים קשה ביותר אך אנחנו מאמינים שאפשרי! הצלחנו בזמן מהיר ביותר לקבל היתר בניה ואנחנו נמצאים בשלבים אחרונים של אישורי מומחים ובחירת קבלן מבצע. התכנון הוא להתחיל לבנות בתוך כחודש מהיום.

  • המבנה החדש יהיה בגודל של 155 מ"ר ויכיל בתוכו- חדרי טיפול,  מרכז למידה אשר יכלול 3 כיתות לימוד גדולות ומתקדמות וחדרי צוות. בנוסף ייעשה פיתוח של כל שטח המרכז שיכלול גן שעשועים, כניסה נוספת חיצונית ומרחבים משותפים.  

 

  • מבחינת צוות אנחנו עובדים קשה מאוד להביא את הצוות הטוב והמסור ביותר. עד כה גויסו חלק מאנשי הצוות הנדרשים. החשוב ביותר שגוייסה מנהלת מצויינת שנכנסה לתפקיד לאחר ביצוע תפקידים שונים בכפר בשמונה שנים האחרונות, גייסנו גם אם בית ותיקה ומוערכת מאוד, עובדות סוציאליות, אנשי מנהלה ומדריכים. יש לנו עוד לגייס קרוב לשמונה אנשי צוות בתפקידים שונים ואנו מקווים לשים את הגיוס במהלך החודשים הקרובים.

 

  • מבחינת תפוסה - מכיוון שילדי הקלט חרום שלנו נכנסו למרכז שלנו כאשר הוא נפתח, עמדנו כבר מהפתיחה של המרכז על 10 ילדים, ביום בו המרכז נפתח הייתה לנו קליטת חרום של שלושה אחיות בגילאי 5, 7 ו 9 וכרגע אנחנו עומדים על 13 מקומות. לצערנו בגלל המצב בארץ אנחנו צופים שכבר בימים הקרובים יקלטו שני ילדים נוספים ובכך המרכז יהיה מלא עד אפס מקום.

 

אנחנו עושים הכל על מנת להפוך את המרכז חרום שלנו לאחד מהמרכזים המובילים בארץ הן מבחינת המבנים והנראות שלו אך החשוב ביותר הוא מהבחינה של הרמה הטיפולית שלנו והמענה אשר ניתן לילדים בו. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם מיטב המנחים המקצועים על מנת לתת מענה טיפולי מעולה לילדים שהכי צריכים זאת.

 

אנחנו נמשיך לעבוד ולהשקיע אך לא יכולנו לעשות זאת בלעדיכם ובזכות ההירתמות והשותפות שלכם! נמשיך לעדכן ומקווים שתמשיכו להיות חלק מהעשייה הכל כך חשובה הזאת.

שלכם ובשבילכם, האגודה הישראלית לכפרי ילדים אס או אס

רקע1.jpg

קצת עלינו

כרטיס אשראי.png
כרטיסי אשראי.png

האגודה הישראלית לכפרי ילדים SOS מהווה מזה  40 שנה בית חם ואוהב עבור אלפי ילדים בסיכון. 


אנו מפעילים שני כפרי ילדים לילדים בגילאי  6-18 אשר הוצאו מבתיהם ע"י שרותי הרווחה עקב הזנחה, אלימות וחוסר יכולת של הוריהם לספק להם את הצרכים הבסיסיים. הם מגיעים אלינו אחרי שנים של התעללות, הזנחה, נשירה או אי הגעה למוסדות חינוך, העדר אבחון של לקויות למידה ובעיקר, עם צלקות רגשיות רבות, דימוי עצמי נמוך וחסר יכולת לראות את העתיד. בזכות אמהות הבית, הצוות המסור ושאר הילדים בכפר הם לאט לאט לומדים להאמין באחרים ובעיקר בעצמם, זוכים לחוויות ילדות מאושרות ותקווה לעתיד טוב יותר. 


תוכנית נוספת שלנו היא "גשר לעצמאות" במסגרתה אנו מפעילים 16 דירות מעבר ברחבי הארץ המיועדות לצעירים בגילאי 18-25 בוגרי מסגרות חוץ ביתיות. הצעירים מקבלים קורת גג, ליווי ותמיכה בבניית חייהם הבוגרים. 

bottom of page